Vojtech Furták

Pochádzam z malej dedinky na juhu stredného Slovenska. Už od mala ma rodičia viedli k tomu, aby som sa dobre učil, lebo to vraj bude znamenať, že sa budem mať v živote dobre. Tak ja som to robil, išiel som na vysokú školu, neskôr som pracoval vo veľkej drevárskej firme, či učil na VŠ. Všetko sa to javilo ako skvelý štart kariéry. No tak ako vy, alebo niekto z vašich blízkych, aj ja som mal veľké sny a uvedomil som si, že nič z toho, čo som dovtedy robil alebo študoval, mi neumožní tie ciele zrealizovať.

Práve v tom období som sa dostal do finančníctva a pochopil som, že vďaka tejto práci, dokážem pomáhať. Pomáhať ľuďom, aby ich rodiny mohli zostať pohromade a v dobrých aj v zlých časoch a mali k dispozícii dostatok financií v situáciách, kedy to budú potrebovať. No a zároveň si vďaka tejto práci dokážem zrealizovať aj tie moje sny.

Prešiel som prácou obchodníka, manažéra či oblastného riaditeľa v najväčšej poisťovni aj v maklérskej spoločnosti a dnes využívam svoje štrnásťročné skúsenosti pri budovaní nových obchodných tímov.

Začiatky však boli veľmi ťažké. Keďže som introvert, bolo pre mňa veľmi komplikované pochopiť ako komunikovať s klientami, ako ich osloviť, či zaujať. No uvedomil som si, že talent nerozhoduje. To čo odlišuje úspešných od neúspešných, je ochota tvrdo pracovať. A s tým som problém nikdy nemal.

Mnoho schopných ľudí odchádza do zahraničia, alebo sa sťahuje do Bratislavy, aby zarobili slušné peniaze. Ja som však presvedčený, že to ide aj inak. Som presvedčený, že kdekoľvek na Slovensku je možné robiť zmysluplnú prácu a zarábať za ňu nadštandardné peniaze. Len je treba mať pri sebe niekoho, kto ťa to naučí.

Dnes je mojou prácou odovzdávanie skúseností ľuďom v našej spoločnosti naučiť ich ako byť úspešným v obchode, ako vybudovať a viesť svoj vlastný obchodný tím, aby vďaka tomu mohli žiť svoj sen a nemuseli plniť sny svojho zamestnávateľa.