Lívia Kornošová

Mala som 25 rokov a môj otec prišiel o ťažko nasporené peniaze, ktoré investoval do Českých Lodeníc. Bola som z toho frustrovaná, pretože som si uvedomila, že som mu nedokázala pomôcť. Jednoducho som financiám nerozumela.  A tak som sa rozhodla, že to musím zmeniť a naučiť sa, aby som v budúcnosti o peniaze neprichádzala ale naopak, bola schopná aj niečo zarobiť.

V tej dobe som robila pre firmu Wrigley‘ s ako merchendiser.  Nebola to ťažká práca, zarábala som cca 20 000 Sk a robila som 4-6 hodín denne. Chýbala mi však možnosť vzdelávania aj v iných oblastiach ako len školenie na nový produkt.

Po siedmych rokoch vo firme som už očakávala posun k lepšiemu, čo sa týka kariéry aj financií. No realita bola opačná. Prišiel posun k horšiemu. Dostala som síce ponuku na pozíciu areasales manažér, čo znamenalo ďaleko viac času v práci a cestovania (zo Zvolena až do Štúrova), no za menej peňazí. Firma mi pridala … no prácu,  nieplat.

Vtedy sa to vo mne zlomilo, povedala som si, že niečo v mojom živote musím zmeniť.  A tak, v jeden pekný marcový deň, v roku 2007 som sa vybrala  do Allianz – Slovenskej poisťovne, vyviezla sa výťahom až na najvyššie poschodie a zaklopala som na dvere oblastného riaditeľa Jaroslava Rabatina.

Začiatky vôbec neboli jednoduché. Musela som ešte chodiť do Wrigley’s a popri tom robiť obchod v poisťovni. No veľmi rýchlo som pochopila, že za pár hodín v poisťovni zarobím viac ako za celý mesiac v zamestnaní. Veľmi rýchlo som teda úplne ukončila spoluprácu s bývalým zamestnávateľom a pustila som sa naplno do práce v poisťovni.  Začala som ako obchodníčka. A myslím, že som bola celkom dobrá obchodníčka. Ako plynul čas, začali sa vyskytovať aj prvé poistné udalosti a ja som začala chápať, že práca nie len o tom, že predám poistenie ale je hlavne o pomoci klientom.  Zažila som vďaku klientov, ktorým som zabezpečila peniaze v prípade, keď ich naozaj potrebovali.  

A vtedy som uverila. Uverila, že to čo som tým klientom sľúbila, sa aj naplnilo a v súvislosti s tým ma napadla jedna skvelá myšlienka.

Ak som si polepšila finančne ja (prerábali sme dom a kúpili si auto) a pritom som pomohla mnohým klientom, prečo by som nedala túto šancu aj iným ľuďom. Keď som to zvládla ja, môžu to zvládnuť aj oni. Zároveň by sme takto mohli pomôcť viacerým klientom.

V januári 2009 som si povedala, že budem manažér s 8 ľuďmi. Prešlo len 5 mesiacov a v máji 2009 to bolo pravdou. Postupne sa môj tým rozrastal a začali sa v ňom ukazovať viacerí šikovní ľudia. Či to bola Janka, Nika či Iveta, uvedomila som si, že im nemôžem brániť v ich kariére

A tak stála pred nami ďalšia výzva vybudovať riaditeľstvo a získať tak ešte väčší rozsah a dosah na pomoc klientom v dobrých aj zlých časoch..

Zároveň som mala možnosť vzdelávať sa a učiť sa od tých najlepších,  zažiť neskutočne veľa zábavy na skvelých firemných dovolenkách, konferenciách či vyhodnoteniach. Zažiť úspech s ľuďmi so svojho tímu je ten najlepší pocit…a mimochodom, dodnes sme na prvých miestach ….za čo ĎAKUJEM …